ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

( фото) Невреме во Кривогаштани. Градот го уништи земјоделскиот расад

3.208

Град со големина од лешни ,пороен дожд, грмежи  и засилен ветер го зафати попладнево Кривогаштани .Градот и силнио дожд кој паѓаше повеќе од половина час, создаде паника кај земјоделците, особено оние чии земојделски површини не се заштитени со фолија.

„Од убаво и сончево време, наеданш се појавија црни облаци и само за неколку минути направија пустош на земјоделските леи. Речиси се од расад е уништено  “ –  се жалаат земјоделците, загрижени од ваквите временкси случувања 

 

 

Нестабилното време се движи кон југоисточниот дел на земјата. Пороен дожд, грмежи и засилен ветер го зафати попладнево и Прилеп.

фото: од жители на Кривогаштани

 

 

 

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе