ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ФОТО) Пелистер под снег

646

Овој не е патот до Алпите ! Овој пат води кон Пелистер!

Снежно бела покривка , денеска, го покри врвот на Баба Планина , Пелистер и направи вистинска зимска едила.

 

 

 

 

 

Овие фотографии кажуват дека планинската туристичка убавица Пелистер е подготвена за зимски лудории.

 

Денеска првиот снег донсе и снежна радост. Беше направен и првиот Снешко, за ајирлја, за многу снег и за почетокот на новата зисмка туристичка сезона !

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе