ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Го добивме 6000 следбеник на нашата Facebook страна, и го наградуваме за неговата доверба

738

Деновиве фејсбук страната на Radio Pela 96,8 FM го доби 6000 следбеник и фејсбук пријател, кому му се допаѓа нашата фејсбук страница.

Тоа е МИРЈАНА ДИМОСКА , на која и благодарме за довербата и, и честитаме на наградата. За тоа што таа беше нашиот 6000 следбеник, која не само што ја следи,  туку и ја прифати нашата Facebook страница, Radio Pela 96,8 FM,  ја НАГРАДУВАМЕ со прекрасен подарок, од производите на еден од нашите спонзори. (Бидејќи, веруваме дека оваа објава ќе стигне до нејзината фејсбук страна, ја покануваме да дојде во Прилеп , во нашите простории,  и да си ја подигне наградата) ЧЕСТИТО!

Инаку, фејсубк страната на Radio Pela 96,8 FM , останува Ваша информативна страна на која, покрај информациите кои ги пренесуваме од нашио портал www.radiopela.mk , тоа е И Нашата и Ваша ТВ Платформа,  на која ја следите секојдневно интерактивната емисијата #UbavDenSoRadioPela ,од 10,оо до 12,ооч., во која дискутираме на различни теми,  со многу гости кои по вокација се со различни професии и се дел од политичкото – опшественото и културно живеење во Пелагонија, како и младинската емисија Тиин Топа Шоу, емисија за млади и оние кои се чуствуваат млади, секоја сабота од 11,оо до 13,оо ч.

На нашата фејсбук страна можете да ги рекламирате вашите производи, услуги, трговски мрежи ( изготвуваме за ВАС, и  емитуваме видео рекалми), можете да ги промовирате вашите производи, ВАШИОТ БИЗНИС, да бидете наши гости и да раскажувате што нудите и кои поволности ги имате, можете да ги споделите со нас ВАШИТЕ ПРИКАЗНИ или животни искуства,  бидејќи информацијата ТРЕБА ДА  ИМ биде достапна на граѓаните. Но, најважна е довербата, од оние кои ве следат! А, ние ја стекнавме довербата кај, близу, 7000 луѓе од Македонија и дијаспорта. Ви благодариме што ни верувате и не следите!

Инаку, фејсубк страната  на  https://www.facebook.com/radiopela  Radio Pela 96,8 FM ја следат близу 7000 следбеници, што е за почит, според времето на постоење на нашата странаа, но најмногу не радува што големиот дел на публиката од разнлични делови од Македонија и дијаспорта, ја прифатиија страницата и и веруваат на информациите.

Бидете наши следбеници. Следи награда, СЕГА ,  за 7777 СЛЕДБЕНИК !

Со почти, Радио Пела!

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе