ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Што нуди Прилеп за дочекот на Новата 2020 година?!

1.575

Теодора Зероска , Мила Москов и групата „Прилепски еснаф„ ќе ги забавуваат прилепчани на новогодишната вечер, на плоштадот „Методија Андонов“ Ченто.

Дневната Новогодишна програма, на 31-ти  јануари , ќе започне во 12,оо ч. со детски песни и изведувачи од детскиот фестивал „Весели ѕвончиња„, . Музичката програма ќе продолжи со  изедувачкот Гоце Илиески, за во 13,оо ч., да се појави Дедо Мраз и џуџињата.  Јутуберите и диџеите ќе продолжат на едно место, во делнот на дневната забава за дочек на новата 2020 година.

Еве што има на новогодишната програма под покровителство на Оптшина Прилеп:

https://www.facebook.com/radiopela/photos/a.261852164292915/769797483498378/?type=3&av=261848237626641&eav=AfZPOvZffMC4cGLzSOfbFQCkGJn_MkJ-8g248uK_HyzUn7hoJTm_U9DoQyfIe9KbfXQ&theater

 

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе