ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Јапонската амбасадорка се запозна со туристичките можности на Крушево

623

Амбасадорката на Јапонија во Македонија Кеико Ханеда беше во посета на Крушево и оствари средба со градоначалникот на Oпштина Крушево Томе Христоски,. Тоа беше прилика за промоција на историјата и традицијата на градот и за прошетка низ уникатните крушевски улици кои многу говорат за традицијата, историјата и културата на градот. Галеријата „Никола Мартиноски“ и споменикот „Илинден“ беа исто така цел на посетата на амбасадорката, воедно природата и културно историските обележја на градот како предизвик за развој на туризмот беа цел на разговорите меѓу амбасадорката Ханеда и градоначалникот Христоски.

dav

Јапонската амбасадорка пројави голем интерес за адреналиските спортови како што е актуелното првенството во параглајдинг кое во моментов се одржува во Крушево преку Проектот за локална и регионална конкурентност.
На средбата меѓу амбасадорката Ханеда и градоначалникот Христоски се разговараше за соработка при реализација на инфраструктурни проекти и искористување на можностите кои амбасадата на Јапонија ги нуди за поттикнување на развојот.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе