ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ЈКП Водовод и канализација Прилеп во центар на интересот

Емил Јанески, дир. на ЈКП ВиК Прилеп, гостин во студиото на Радио Пела

1.225

 

Во најновото издание на емисијата „Жешко столче“ гостин г-дин Емил Јанески, директор на ЈКП Водовод и канализација Прилеп. Многу прашања за првиот човек на јавното комунално претпријатие кое годинава е во центарот на вниманието на прилепската јавност:
– Ќе расте ли цената на водата во Прилеп, што ќе се случи по преземањето на управувањето со Пречистителната станица
– Пијат ли прилепчани здрава и исправна вода?
– Кои мерки ги презема ЈКП „Водовод и канализација“ ,во насока на намалување на загубите на вода и откривање на нелегалните приклучоци?!

– Прочистителната станица за третман на отпадните води пуштена во употреба на почетокот на овој месец, значи ли тоа дека за оваа услуга, третирање на отпадните урбани води, на граѓаните , во иднина ќе им пристигнува повисока сметка од ЈКП Водовод и Канализација-Прилеп?

– Беа ли неопходни времени вработувања во ЈКП Водовод и Канализација Прилеп за кои е планирана сума да се потроши од 10 милони денари?

Проследете ја емисијата „Жешко столче“ која се емитува секој петок во 10 часот, а репризните изданија се во недела во 13 ч. и во вторник во 18 ч. на Радио Пела на 96,8 MHz или на нашиот линк за следење преку интернет.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе