ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Кои улици в петок се без струја?!

1.044

Ве петок, 6 август, од 6,30 до 12,оо часот, без електрична енергија ќе останат дел од ул. А. Македонски кај ресторан Ла Каса Градне, Здружение на возачи, Ветеринарна амбуланта, Перална за коли, – информираат од Регионалниот центар за управуање на кризи.

Известувањето за планирани прекини во дистрибутивниот систем за електрична енергија се поради Екипите на ЕЛЕКТРОДИСТРИБУЦИЈА  кои ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија-информираат од ЕВН -Македонија.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе