ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Крушевчанец измамен за 207 илјади денари -бидете внимателни на кого ги давате личните податоци!

1.413

На 09.11.2021  во ПС Крушево, 46-годишен жител на Крушево пријави дека бил измамен од Д.Н. – женско лице од Скопје, кое така се претставило на социјалната мрежа Фејсбук. Според пријавеното, тие оствариле контакт на социјалната мрежа Фејсбук и по кратко време тој ѝ го испратил изводот од неговата банкарска сметка, по што таа ги искористила неговите лични податоци и подигнала брз кредит од 207.000 денари од финансиско друштво. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе