ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Мајкл Дамески во финалето на американското шоу World of dance „Свет на танцот“

915

Прилепчанецот по потекло Мајкл Дамески, како и што многумина очекуваа, се најде во финалето на американското шоу World of dance, со што ќе има шанса да освои 1 милион долари .

Дамески со своите настапи ги воодушеви жирито и милионската публика, во втората сезона на ова шоу кое станува се повеќе популарно, а чиј продуцент и член на жири комисијата е Џенифер Лопез. 
Мајкл Дамески, и со своето семејство живее во Сиднеј Австралија, но последниве 3 години заради честите настапи живее и работи во Лос Анџелес, САД.
Дамески, во финалето ќе се натпреварува со уште тројца танчери на 12 ти септември на шоуто кое го следи цел свет „ World of dance“.

 

Ова е еден од неговите настапи на „ World of dance“

https://www.youtube.com/watch?v=ffL1GDvnsZg

Проследете го еден од првите негови настапи на Златно славејче каде игра и пее:

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе