CSS Template

Мајкл Дамески во финалето на американското шоу World of dance „Свет на танцот“

577
Avtokontrol1

Прилепчанецот по потекло Мајкл Дамески, како и што многумина очекуваа, се најде во финалето на американското шоу World of dance, со што ќе има шанса да освои 1 милион долари .

Дамески со своите настапи ги воодушеви жирито и милионската публика, во втората сезона на ова шоу кое станува се повеќе популарно, а чиј продуцент и член на жири комисијата е Џенифер Лопез. 
Мајкл Дамески, и со своето семејство живее во Сиднеј Австралија, но последниве 3 години заради честите настапи живее и работи во Лос Анџелес, САД.
Дамески, во финалето ќе се натпреварува со уште тројца танчери на 12 ти септември на шоуто кое го следи цел свет „ World of dance“.

 

Ова е еден од неговите настапи на „ World of dance“

Проследете го еден од првите негови настапи на Златно славејче каде игра и пее:


semm
Vivafarm
Farma Dolneni