ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Митрополитоп г. Петар – акатист (химна на благодарност)

475

По повод деншниот голем празник, втор ден Божиќ или празникот на Пресвета Богородица ,во храмот Св.Благовештени по светата Божествена Литургија со која чиноначалствуваше митрополитоп г. Петар и свештенослужителите на храмот, се одржа акатист (химна на благодарност) пред чудотворната икона на Св. Никодим Тисмански-Прилепски која пред две години започна да мироточи.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе