ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Mладите вардарци славеа против Прилеп со 1 гол предност

РАКОМЕТ

579

Со 29-28 РК Вардар Јуниор на домашен терен го победи составот на Прилеп. Ракометарите на Прилеп беа поубедливи на стартот со водство од 0-3, а во продолжение вардарци се консолидираа и на одмор обезбедија минимална предност од 13-12.
Во второто полувреме се повтори истиот полет на Прилеп предводени од Бозароски и Ролевски при што направија предност од 3 гола разлика во своја корист 20-23. Но, тоа не беше доволно, зашто во завршницата младите вардарци мудро креира акции за предност 27-24во серија од 7-1.
Не беа доволни напорите на прилепчани до последниот свиреж, зашто само успеаја да намалат само на 29-28. Бозароски и Ѓорѓиоски со 14 гола, или половина од вкупно постигнатите беа најдобри кај Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе