ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нов асфалт за улиците од „Петта Прилепска бригада“ и „11.Октомври“

684

Општина Прилеп ја продолжува градежната активност за рехабилитирање и асфалтирање на улици во градот. Деновиве, нов асфалт добија дел од улиците „Петта Прилепска бригада“ и „11.Октомври.

Делот од „Петта Прилепска бригада“ кој се асфалтираше, се наоѓа непосредно до зградата на поранешното водостопанско претпријатие „Стерна“,во должина од 170 метра и вкупна површина од околу 850 метри квадратни.

се изведуваат работи и на улицата „11.Октомври“ во должина од 160 метри, од мостот „Табана“ кон кружниот тек кај некогашниот „Солидност“. Вкупната асфалтирана површина изнесува 960 квадратни метри.

Изминатите денови се асфалтира ул. „Андон Слабејко“ се поврзува со улицата „Кеј 1-ви Мај“,ул „Вера Циривири“,коплетно асфалтирана ул “Ристо Секирчанец“

Според најавите на градоначалникот Јованоски, во
наредната 2019 година во Прилеп нема да има неасфалтирана улица.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе