CSS Template

Нови 180 случаи на Ковид 19, во Прилеп нема нови регистрирани

185

Во Прилеп нема нови регистрирани од вкупно 180 случаи на Ковид 19 регистрирани од Институтот за јавно здравје во Скопје.
Оздравени се 11 пациенти, од кои еден е од Прилеп.

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а новите случаи на Ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охрид-1, Гостивар-8, Гевгелија-2, Валандово-1, Свети Николе-1, Неготино – 1.

Вкупната бројка позитивни од корона дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 2790, бројката на оздравени пациенти е 1632, на починати е 149, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 1009.


Farma Dolneni
Vivafarm