ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нови 180 случаи на Ковид 19, во Прилеп нема нови регистрирани

466

Во Прилеп нема нови регистрирани од вкупно 180 случаи на Ковид 19 регистрирани од Институтот за јавно здравје во Скопје.
Оздравени се 11 пациенти, од кои еден е од Прилеп.

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а новите случаи на Ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охрид-1, Гостивар-8, Гевгелија-2, Валандово-1, Свети Николе-1, Неготино – 1.

Вкупната бројка позитивни од корона дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 2790, бројката на оздравени пациенти е 1632, на починати е 149, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 1009.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе