ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нулта толеранцина – Нема оправдување за насилство врз жените

718

Форумот на жени на ОО СДСМ – Прилеп се приклучува кон одбележувањето на Меѓународниот ден за елиминација на насилството врз жените и на глобалната кампања „16 дена активизам против родово-базираното насилство“, која по тој повод започна на 25 ноември .

„Со денешниот настан јасно порачуваме дека нема оправдување за било каква форма на насилство врз жените.

Цврсто и одлучно стоиме на заложбата за нулта толеранција за насилство врз жените и девојките, во било каква форма и да се случува: физичко, психичко, сексуално, вербално…- истакна на денешната прес конференција  Петра Лукареска ,координатор на Форум на жени, ОО СДСМ – Прилеп

 

 

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе