ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пожар во Марино Маало, гореше куќа, предизвикана е голема материјална штета ( Видео)

1.852

Претпладнево, во населбата Марино Маало во Прилеп избувна пожар во семејна куќа. Пожарот се случи околу 10 часот, при што брзо интервенираа неколку екипи со противпожарни возила од ТППЕ Прилеп, а во гаснењето помогнале и граѓани кои биле во непосредна близина. Според очевидците огнот започнал од кровот и многу брзо се проширил на вториот кат од семејната куќа. Благодарение на брзата интервенција на пожарникарите огнот не се проширил на соседните куќи. Во пожарот нема жртви, а предизвикана е огромна материјална штета за 5 членото семејство чиј покрив над главата е уништен.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе