ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„Прилеп за Сара„,среда голем хуманитарен концерт

811

Прилеп се сплотува со остантите градои во хуманата мисија за помош на 15 годишната Сара Настеска, на која и е неопходна трансплантација на коскена срж, која треба да се изврши во Германија, а која чини 200.000 евра.

Среда, на 31-ви октомври голем хуманитарен концерт ќе се одржи во фоајето, ЦК Марко Цепенков, со почеток од 19,30 ч Организиратори  Јавен простор Прилеп и групата The Hounds со Luna Trinity, Moni Kuzmanovska, Igor Jagurinoski, Дејан Ефтинџиоски, Ilija Mirceski, Јане Петкоски, Zlatko Karceski, Mitrik Aleksandar, Milan Sekuloski, Бојан Иваноски, Чоше Кафе, Zvonko Dimoski, Igor Stojanovski и Јавен простор Прилеп.. На концертот ќе учествуваат The Hounds (Прилеп), легендарните прилепски рокери Бен Хур (Прилеп), Cyrillic (Прилеп), Room 313 (Прилеп), Led Robot – Robbie Ray (Прилеп), Dj Dejan Pete (Прилеп), Кристијан Наумчески (Прилеп) Dj Neox (Битола), Dj Chiko(Битола), а водител ќе биде Милан Секулоски. исто така  Отворена е поканата за сите кои сакаат да учествуваат во музичкиот дел на хуманитарната недела за малечката Сара.

Хуманитарна акција за помош за Сара организираа во скопската зоолошка градина,Охриѓани,со хуманитарен концер,во акцијата се вклучи и театарот од Куманово …

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе