ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепските ракометари ја продолжуваат битката за опстанок

538

Единствениот ракометен супер лигаш од Прилеп ја продолжува сезоната во Супер машката лига. Натпреварот од 15 тото коло се игра денеска со почеток во 16 часот и 30 минути против Еурофарм Работник. Но, наместо на домашен терен, договорот меѓу двата клуба е прилепчани да играат во Битола како домаќини.
Поради финансиските проблеми со кои се соочува клубот екипата ја напуштија поискусните ракометари. Подмладената екипа ќе се бори за опстанок во лигата, што е основната цел да останат во најквалитетното друштво на Супер машката ракометна лига.
За прилепските ракометари следува тешка битка зашто уште четири кола остануваат до крајот на групната фаза во Супер лигата. Плеј-аут фазата се состои од десет одлучувачки натпревари во надежта дека РК Прилеп ќе обезбеди опстанок.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе