CSS Template

Прилепските ракометари ја продолжуваат битката за опстанок

267
Avtokontrol1

Единствениот ракометен супер лигаш од Прилеп ја продолжува сезоната во Супер машката лига. Натпреварот од 15 тото коло се игра денеска со почеток во 16 часот и 30 минути против Еурофарм Работник. Но, наместо на домашен терен, договорот меѓу двата клуба е прилепчани да играат во Битола како домаќини.
Поради финансиските проблеми со кои се соочува клубот екипата ја напуштија поискусните ракометари. Подмладената екипа ќе се бори за опстанок во лигата, што е основната цел да останат во најквалитетното друштво на Супер машката ракометна лига.
За прилепските ракометари следува тешка битка зашто уште четири кола остануваат до крајот на групната фаза во Супер лигата. Плеј-аут фазата се состои од десет одлучувачки натпревари во надежта дека РК Прилеп ќе обезбеди опстанок.


semm
Vivafarm
Farma Dolneni