ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се чисти околу разрушениот мотел кај Вештачкото Езеро

267

ЈКП ,,Комуналец’’- Прилеп продолжува со чистење на околината на вештачкото езеро. Од ПР службата велат дека могу отпад, трње, шипови и камен се чисти кај мотелот од вештачкото езеро . „Денеска се чистеше отпад, трње и шипови околу распаднатиот мотел, а воедно се чистеше и рамнеше теренот на потегот под паркинг просторот од Спортско рекретивниот комплекс ,,Езеро’’.„- велат од ЈКП Комуналец

Со оглед на тоа што околината кај вештачкото езеро од секогаш се користи како излетничко место, комуналците и во наредниот период етапно ќе продолжат со чистење на околината, со цел, овој излетнички комплекс да добие врвна чистота, а воедно да се создаде здрава животна средина, велат оттаму и апелираат до граѓаните  да ги користат контејнерите за отпад кои се поставени на неколку локации и  корпите за отпадоци, како би помогнале во заложбата на комуналците да  природата околу вештачкото езеро да не се загадува.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе