ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Се поставува вертикална сигнализација на Кеј 1 Мај

644

Општина Прилеп од денеска почнува со активности околу поставување на вертикална сообраќајна сигнализација на улицата „Кеј 1- ви Мај“, со цел зголемување на безбедноста на учесниците во сообраќајот.
Активностите околу поставувањето на вертикалната сообраќајна сигнализација се дел од годишната програма за одржување и заштита на локални патишта, улици и регулирање режим на сообраќај.
Деновиве ќе се работи на улицата „Браќа Ламески“ на потегот од улицата „Херој Карпош“ до булевар „Гоце Делчев“ и улицата „ 11 Октомври“ на потегот од спојот со улицата „Васко Карангелески“ до улица „Тризла“. Во моментов поставувањето на вертикална сигнализација се одвива во централното градско подрачје.

Во рамките на предвидените средства од годишната програма со опремување на сообраќајниците со вертикална сигнализација ќе се продолжи и на останати места.
Од Општина Прилеп апелираат до сите учесници во сообраќајот да се движат внимателно додека се одвиваат активностите околу поставување на сообраќајни знаци, за што од страна на одговорните е поставена соодветна сигнализација.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе