ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре концерт на прилепски „Пензионер“

575

КУД „Пензионер“ при Здружението на пензионери Прилеп утре 25 јули од 20.00 часот во кино Мис Стон ќе одржи концерт. Концертот е во рамките на Прилепското културно лето што го реализира ЦК„Марко Цепенков“.
Членовите на друштвото ќе се претстават со дел од својот богат репертоар, а како и на секој нивни концерт ќе имаат и гости, овој пат Пејачките групи од Карпош – Скопје, од Кичево и КУД„Преродба“.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе