ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Утре стартува турнирот во мал фудбал “Свети Никола 2019“

629

Прилеп од утре и во наредните 15 дена,  ќе живее со фудбалските мајстории. Утре, започнуваат првите натпревари на турнирот во мал фудбал „Св.Никола 2019“. На  турнирот пријавени се  80 – тина екипи, од кои 40 сениорски, 11-ет екипи на ветерани и 32  пионерски екипи во неколку категории. Жребувњето се одржа и екипите учесници веќе го знаат распоредот на натпреварите.

СЕНИОРИ:

ВЕТЕРАНИ:

Традиционалниот турнир во мал  фудбал ќе се одржува во Универзалната сала  во Прилеп и е во организација на Локален спортски сојуз – Прилеп, Комфи Ангел и Општина Прилеп. Наградниот фонд оваа година изнесува 330.000 ден. Дел од средствата ќе бидат донирани за лекување на малиот Дејан кој има aутизам , а средствата се потребни за подобрување на неговата здравствена состојба,односно за заминување  на лeкување со матични клетки на клиника во Турција ,за што на семејството им се потребни 54.000 евра.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе