ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Вечер промоција на книгата „Татковината во детските срца“

598

Во Градската библиотека ,, Борка Талески” во Прилеп вечерва во 19.30 часот ќе биде промовирана книгата ,, Татковината во детските срца” од Марија Таушанска Анастасовска, новинар и уредник на додатокот за деца Колибри во Нова Македонија.
На настанот учество ќе земат ученици од музичкото училиште ,,Ордан Михајлоски Оцка” и рецитаторите од ОУ,, Кире Гаврилоски Јане”, ќе се обрати и авторката на книгата, ќе настапат поетите Филип Димкоски и Мирјанка Р. Селчанец а ќе се обрати и Каролина Мицевска, долгогодишен дописник на Нова Македонија која е иницијатор за овој настан.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе