ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Велосипедист повредил дете пешак и побегнал

769

Велосипед удрил во малолетен пешак и побегнал, соопшти полицијата. Незгодата се случила вчера каде во 12:30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул. Диме Димески во Прилеп, велосипед управуван од засега непознат возач удрил во малолетен пешак од Прилеп, по што го напуштил местотото на настанот.

Притоа, пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница Прилеп.

 

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе