ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ВИДЕО) Непрооден патот на Плетвар

461

Од 05:55 часот регионалниот пат Росоман- Прилеп, кај м.в.„Трите ленти“ е затворен за сообраќај поради одрон на патот.

Изведувачот на новиот пат работи со механизација за расчистување на патот, информираат од ЦУК.  Од АМС на Македонија велат дека патот треба да бид пуштен до 13,30 мин, но и тоа е неизвесено и зависи од временските услови и динамиката на работа .

Граѓани на социјалните мрежи постираат фотографии и видеа од состјбата на патот, незадволни што надлежните навреме не презеле мерки да не дојде до оваа ситуација. „
„ Плетвар утрово, по три дена дожд… Може да се поправи, а полесно е да се отвори бродска линија.„-пишуваат граѓаните на социјалните мрежи.

Обилните дождови во последните неколку дена, доведоа до излевање на реката што се наоѓа покрај патот, а градежните работи кои се изведуваат на него, дополнително ја влошија ситуацијата.

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе