ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Водата не е исправна за пиење од 3 јавни чешми

567

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерно место Плетвар- крајпатна Че, не е здравствено исправна и не смее да се користи.

Водата од мерно место, локален водовод во с.Ореовец – јавна чешма сред село, има зголемена матнотија и треба да се изврши повторна анализа.

Во мерно место, локален водовод во с. Беловодица – јавна чешма водата не е здравствено исправна и не смее да се користи за пиење без претходно вриење од 10 минути, “известуваат од Општина Прилеп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе