ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Железничкиот премин го блокира патничкиот сообраќај во Прилеп

2.700

Од утринава не функционира железничкиот премин на улицата „Леце Котески“ во непосредна близина на главната железничка станица во Прилеп. Рампата е спуштена, а поставени се попречно  големи цементни блокови.

Јасно е според сообраќајните знаци дека преминот е во прекин, но како и претходната реконструкција и оваа ќе помине без никаква информација и претходно предупредување за учесниците во сообраќајот.

 

Неодамна, беше реконстриран и железничкиот премин во населбата Сточен пазар. И двата премини беа во очајно руинирана состојба.

 

 

Инаку, железничкиот сообраќај е во прекин поради бојкот на машинскиот персонал во ММЖ транспорт. Причината е неисплатен втор дел од септемвриската плата, а во целосен прекин се товарниот и патничкиот железнички сообраќај.

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе