Прилеп
понеделник, 16 септември, 2024
Пела Радио

Победа успешна во последниот, шести, подготвителен натпревар

На теренот на Могилата, Победа попладнево го одигра шестиот натпревар во подготвителниот период и беше поуспешна од второлигашот Осогово со 3-1, полувреме 1-0.
Победа поведе во 4-тата минута со голот на Анастасовски. На 2-0 водството го зголеми Илијоски , а Анѓелески беше стрелец на третиот гол за Победа во 78-тата минута. Гостите од Кочани постигнаа почесен погодок пред крајот на мечот (Здравески во 88-та минута).
Победа настапи во состав: Котевски (од 73 мин Столевски), Наумовски, Дамески (65 мин С.Спиркоски), Петкоски, Колески, Дунимаглоски (65 мин Ефремов), Кисески-Илијоски, Анѓелески (од 78 мин Митрески), Симјановски (од 46 мин Андреески), Анастасовски (од 78 мин Митрески) и Гешоски (од 70 мин Ф.Спиркоски).
Наредниот викенд започнува пролетната полусезона на Втората лига-Исток.
В сабота, во рамките на 15-тото коло Победа се среќава со Питу Гули во Крушево.