ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Бидете во Крушево викендот на „Хумнитарен културен викенд„

317

Викендот во Крушево на еден несекојдневен начин, ќе се одбележат Денот на волонтерството, 5-ти декември.  Настанот е насловен  Хуманитарен културен викенд и е во организација на ОО Црвен Крст Крушево.По тој повод ќе се  одржи

  • Театарска претстава „Само за твоите уши“, сабота, 17:00 и 21:00, театар Крушево
  • „Училишен бенд и поетски вечери“, недела, 18:00

Настанот е во организација младите  волонтери во организацијата на Црвен крст во Крушево

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе