ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Дебито на Крчмаревиќ и донесе 3 бода на Победа

592

На стадионот Младост во Струмица, Победа како домаќин ја забележа првата победа со 2:0 од пролетниот дел на првенството во Првата македонска фудбалска лига. Значајна победа на екипата на новиот стратег Слободан Крчмаревиќ, кога се има во предвид дека прилепчани со нетрпение го очекуваа залетот со новиот тим пролетва. Со тоа екипата на Работнички го забележа вториот пораз во низа.

До триумфот Победа стигна и покрај тоа што остана со играч помалку веќе по дваесетина минути игра, по исклучувањето на Гешоски. До трите важни бода домаќинот стигна во завршницата од натпреварот со головите на Љога и Најдовски во 82. и 94. минута, откако претходно и Работнички остана со десетмина играчи. На табелата по денешното 24 коло Победа е осма со 25 бода пред Пелистер и Скопје.

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе