ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Девојките од Новаци второ место во футсал на државното првенство

169

Младите девојки -фудбалерки од ЦОУ „ Славко Лумбарковски“ од Новаци кои на државното првенство во футсал го освоија второто место, денска имаа прим кај градоначалникот на Новаци, кој им го честита усепхот и ги наречен „спротски амбасадорки на општината„

 

 

Младите фудбалерки на Новаци на натпреварот које се одигра во Скопје помеѓу екипата го освоија второт место. На овај одличен спортски пласман на овие девојки им претходеа општинските натпреварувања помеѓу основните училишта во општина Битола, потоа следуваше освојување на првото место на натпреварувањето во западниот регион, кој им ја осигура картата за  државен натпревар во футсал и второто место .

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе