ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Филмски грабеж во бензинска станица, украдени 2 800 евра

1.081

На 29.11.2021 во СВР Битола , Б.П (54)  од с. Обршани пријави дека околу 01,15 часот во бензиска пумпа лоцирана во с. Бела Црква, Општина Кривогаштани додека пријавителот бил на своето работно место, две непознати лица влегле во бензиската, едниот со гумена палка другиот со остар предмет во рацете насочен кон пријавителот го принудиле да ја  отвори касата од каде одзеле 5000 денари, од фиоката од бирото  одзеле 167 850 денари, по што му ги врзале рацете и нозете, му го одзеле мобилниот телефон и клучевите од возилото со кое го напуштиле лице местото во правец кон с. Бучин. Одземените мобилен телефон и патничкото возило се  пронајдени на регионален пат с,Бучин – с. Света.

Увидот го извршила увидната екипа на ПС Прилеп.Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе