ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Градоначалникот Јовчески оствари средба со девојките од Боречкиот клуб „7 ми Мај“ Прилеп

410

Ангела Трајкоска, Тамара Цветкоска и Барбара Стојкоска заедно со своите тренери од Боречкиот клуб „7 Мај“  остварија средба со градоначалникот на општина Прилеп Борче Јовчески. Причина за  посетата беа првенствата и медалите кои младите Боречки од клубот „7 Мај“ ги освоија на натпреварите на Балканското и Медитеранското првенство кое се одржа во Грција од 26 до 30 октомври.

Градоначалникот Јовчески посочи дека лично ќе се ангажира во развојот на спортот, во сите негови сегменти.

Присутните на средбата, добија и пригодни подароци од Општина Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе