ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Хуманитара акција на децата од Детската Амбасада за Сите Деца во Светот

489

Со мотото „Секоја жена е херој во нечиј живот“, децата координатори при Детската Амбасада за Сите Деца во Светот, по повод Меѓународниот ден на жената 8 Март реализираа хуманитарна акција со продажба на цвеќина. Собраните средства ќе бидат донирани на самохрана мајка од Прилеп.

Во хумнитарната акција за продажба на цвеќе, донирано од Марте Екоцвет – Битола се вклучија граѓаните кои донираа парични средства и добивајќи цвет.

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе