ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Хуманитарна акција на Сапсителната служба „Златоврв„ за помош на Виктор

1.224

Утре ,од 09 оо до 14.оо ч Спасителната служба „Златвоврв„ пред градскиот саат во Прилеп организира активности со цел да се соберат средства за помош за лекување на 23-годишниот Виктор Петрески од Прилеп кој боледува од C20-малигна неоплазма на ректумот. Виктор моментално се лекува во приватната клиника “Aџибадем Систина”, а за да продолжи со лекувањето потребни се значителни финанскиски средства. Затоа спасителната служба „Златоворв“ ги поканува сите добронамерници и граѓани на Прилеп и оние кои утре сабота ќе го посетата градот под Марковите кули да земат учество на хумаитарната акција, насловена „Да спасиме човечки живот„,. Спасителната лужба ќе поставеи елементи со кои можат граѓаните да пробаат како да се биде спасиел: како да се качите на јаже, како најмалите да го поминат полигонот,како да „одите“ на јаже од една точка до друга,а прито асите можат и да донираат во кутиите кои ќе бидат поставени . Сите собрани средства од оваа хуманитарна акција ќе бидат донирани на сметката на Виктор Петрески и како што изјавија членовите од спасителната служба „заедно да се избориме за негово оздравување„!

Инаку, за оние кои неможат да бидат дел од акцијата можат да помогна донирајќи на Жиро сметка за донации: Весна Петреска 300027056453021 (Комерцијална банка) Воедно кутии за донации се поставени и во локалите: “Кафе дома” (економско училиште), “Кино кичен бар”, “Хиве кафе” (Могила на непобедените), “Кавали кафе” (кружен тек кај училиште “Гоце Делчев”), Симпл кафе (старо никита).

Девизна сметка за донации од странство: 02-307-0666944.8

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе