ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Каратистот Златко Димоски – тренер на австралиската репрезентација

497

Македонскиот карате тренер, прилепчанецот Златко Димоски, неодамна е избран за национален тренер на Австралија за кати – сениори, како и за јуниори и кадети до 21 година.
Претходно Златко и Бети Димоски беа избрани за тренери на Западна Австралија.
Како што е познато, Димоски е татко на двете шампионки близначките Мишела и Маријана, кои неодамна на Балканското првенство, бранејќи ги боите на Македонија во Херцег Нови меѓусебно се натпреваруваа во финалето.
Инаку, Златко и Бети Димоски од Прилеп се еден од најпознатите македонски каратисти кои денес живеат и работат во Перт – Западна Австралија.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе