ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Колку се вложува во ракометот – водечкиот спорт во Македонија?

934

Клупските и репрезентативните ракометни успеси се магнет за стотици деца кои сонуваат да станат идните Лазаров, Манасков, Миркуловски. Но во ракометните школи нема доволно тренери, а клубовите играат во сали по физичко.

Колкав треба да биде буџетот на еден клуб за да стигне до Лигата на шампиони?

Легендарниот пикер и спортски директор на Металург, Ванчо Димовски и тренерот на Еурофарм Работник Илија Темелковски го прогнозираат и пласманот на Македонија на Европското првенство во ракомет со помош на најдобриот тренер во светот, Раул Гонзалес.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе