CSS Template

Колку се вложува во ракометот – водечкиот спорт во Македонија?

521
Avtokontrol1

Клупските и репрезентативните ракометни успеси се магнет за стотици деца кои сонуваат да станат идните Лазаров, Манасков, Миркуловски. Но во ракометните школи нема доволно тренери, а клубовите играат во сали по физичко.

Колкав треба да биде буџетот на еден клуб за да стигне до Лигата на шампиони?

Легендарниот пикер и спортски директор на Металург, Ванчо Димовски и тренерот на Еурофарм Работник Илија Темелковски го прогнозираат и пласманот на Македонија на Европското првенство во ракомет со помош на најдобриот тренер во светот, Раул Гонзалес.


semm
Farma Dolneni
Vivafarm