ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Новозаболени две возрасни лица од Прилеп на 73 год. и 74 год.

2.795
Денес , 28.03.2020 год. во Прилеп имаме потврдено уште два нови случаи на COVID 19, што значи вкупно 8 лица.  Станува збор за лица од машки и женски пол, на возраст од 73год. и 74 год.
„И двајцата биле во контакт со првите два потврдени случаи на Covid 19 и се сместени на инфективното одделение во Општата болница „Борка Талески“ –  Прилеп. Во моментов се прават епидемиолошки анкети и се ставаат под здравствен надзор сите нивни контакти.  Исто така и ќе бидат земени брисеви од сите нивни блиски контакти.“ информира М-р Драгица Николовска ,Директор на ЈЗУ  Центар за јавно здравје-ПРИЛЕП

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе