ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа денеска во 15 ч. игра на домашен терен

641

Победа,конечно, по повеќе од една година, повторно се враќа во Прилеп, и тоа на еден официјален натпревар под капата на ФФМ.
Во рамките на осминафиналните натпревари од Купот на Македонија кој што започнува во 15 часот против Гостивар ќе се игра на стадионот „Могила на непобедените“.
Ова се реванш натпревари од Купот на Македонија, а по првиот натпревар, кој се одигра во Гостивар, против истоимената второлигашка екипа Победа има предност од 2-1.

ОСМИНАФИНАЛЕ КУП НА МАКЕДОНИЈА –(РЕВАНШ СРЕДБИ)
ВО 15 часот се среќаваат
Пехчево: КИТ ГО – ШКЕНДИЈА (0-2)
Скопје: МАКЕДОНИЈА ЃП – ВАРДАР (0-0)
Струмица: БЕЛАСИЦА – ПЕЛИСТЕР (2-0)
Скопје: РАБОТНИЧКИ – ТИКВЕШ (1-0)
Кратово: СИЛЕКС – СКОПЈЕ (2-0)
Прилеп: ПОБЕДА – ГОСТИВАР (2-1)
Турново: АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – БРЕГАЛНИЦА (6-2)
КОРАБ – слободен

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе