ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа на свој терен загуби бод

367

Победа на свој терен и тоа во 92.минута кога Кожуф преку Јаневски успеа да постигне гол и да му донесе бод на својот тим. Победа водеше со голот на Димоски во 29.минута.

Виница денеска обезбеди нова победа против Пехчево со 1:0 , па сега Слога Виница има предност пред Победа и Беласица од 4 бодови.

Резултати: СЛОГА (В) – ПЕХЧЕВО 1:0; ПОБЕДА – КОЖУФ 1:1; БЕЛАСИЦА – ДЕТОНИТ 2:0;
КАМЕНИЦА САСА – БРАТСТВО 1:0; ОСОГОВО – ТИМ ЛОКОМОТИВА 6:0

Табела:

Слога В 42,

Победа 38, Беласица 38,

Саса 37,

Осогово 26,

Кожуф 23,

Пехчево 22,

Детонит 20,

Братство 13,

ТИМ Локомотива 6

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе