ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Полицијата привела двајца крадци на огревни дрва

754

На 01.11.2021 во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.А.(36) од Прилеп затоа што во неговото патничко возило превезувал огревни дрва без соодветна документација. Тој бил приведен во полициска станица, а дрвата биле одземени и предадени во Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство. По
целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
Истиот ден на 01.11.2021 во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Х.А.(30) од Прилеп затоа што во неговото патничко возило превезувал огревни дрва без соодветна документација. Тој бил приведен во полициска станица, а дрвата биле одземени и предадени во Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство. По
целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе