ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Познати паровите за ¼ натпревари за ветерани и полуфинални двојки за пионери на Светиниколскиот турнир

585

Со денешниот ден завршија натпреварите во категоријата ВЕТЕРАНИ на Светиниколскиот турнир.
9 (деветти) ден – резултати – ВЕТЕРАНИ

17.Декември.
ВЕТЕРАНИ
17.20 ч. „Комуналец“ – „Ел.Елементи-Паркетар Горан“ 1:0
18.00 ч. „Портал 1“ – „Теа Дизајн Валгор“ 3:6

Бидејќи натпреварите се играа во 3 групи, организаторот пред самото извлекување, задржувајќи го правото во зависност од бројот на екипите да го одреди и начинот на кој ќе се игра, се одлучи првопласираната и второпласираната екипа од секоја од групите да се квалификуваат за 1/4 финалните натпревари, како и две најдобро третопласирани екипи од овие три групи, исто така да се квалификуваат во 1/4 финалните натпревари. Тие две екипи се одредуваат во зависност од постигнатите резултати со првопласираната и второпласираната екипа , а резултатот од четвртопласираната екипа не се рачуна. Па така според постигнатите резултати покрај првопласираните и второпласираните екипи од секоја група понатаму се квалификуваа екипите на Комуналец од групата B и екипата на ЗФСК Начко како најдобро третопласирани екипи. Според претходно објавената шема паровите за 1/4 ( Четвртфиналето) се следни :
ВЕТЕРАНИ СЛИКА

Резултати по групи и конечен редослед во групите – ВЕТЕРАНИ
А  ГРУПА
Б ГРУПА 


Ц  ГРУПА 

Екипите кои ќе ги продолжат натпреварите од елиминациите, а немаат пријавено 10 играчи во натпреварите по групи, заклучно со денешниот последен ден од групната фаза да го известат организаторот кои играчи ќе ги допишат до максималниот број од 10 играчи во екипа. Доколку тоа не го направат не ќе можат да го сторат тоа за понатамошните натпревари, известува организаторот.

ПИОНЕРИ :
Парови за полуфиналните натпревари во ПИОНЕРСКА категорија во сите три генерации. За термините на одигрување учесниците ќе бидат  известени.
ПИОНЕРИ – Генерација 2007 и 2008 година


ПИОНЕРИ – Генерација 2005 и 2006 година

ПИОНЕРИ – Генерација 2009 година и помлади.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе