ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: Четворица починаа, 63 новозаразени

567

Во последните 24 часа се направени 4.920 тестирања, а регистрирани се 1.394 нови случаи на КОВИД-19, информира Министерството за здравство. Најмногу се регистрирани во Скопје – 592, Куманово – 104, Битола – 101 , а во Прилеп – 63 новозаразени. Пријавени се вкупно 45 починати лица од кои 15 од Скопје, а четири лица од Прилеп (82г , 71г , 56г , 54г).

Во Прилеп досега се регистрирани 7253 случаи, а активни се 1130.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе