CSS Template

Прилеп: Девет излекувани – 3 нови случаи на заболени

604

Во општина Прилеп денеска се евидентирани 3 нови случаи на новозаболени од КОВИД-19, а 9 пациенти се излекувани од оваа заразна болест. По еден излекуван пациент има и во општините Крушево и Пласница.

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ -Прилеп ,хоспитализирани се 16 лица. Од нив, 11 се позитивни на коронавирус, а 5 пациенти се наоѓаат во делот на изолација. Заради потешката клиничка слика, двајца пациенти се испратени на лекување во болницата „8.Септември“ во Скопје.

Во самоизолација се наоѓаат 241 лице. Во изминатото деноноќие забележан е еден случај на нарушување на полицискиот час.


Farma Dolneni
Vivafarm