ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилеп: Девет излекувани – 3 нови случаи на заболени

889

Во општина Прилеп денеска се евидентирани 3 нови случаи на новозаболени од КОВИД-19, а 9 пациенти се излекувани од оваа заразна болест. По еден излекуван пациент има и во општините Крушево и Пласница.

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ -Прилеп ,хоспитализирани се 16 лица. Од нив, 11 се позитивни на коронавирус, а 5 пациенти се наоѓаат во делот на изолација. Заради потешката клиничка слика, двајца пациенти се испратени на лекување во болницата „8.Септември“ во Скопје.

Во самоизолација се наоѓаат 241 лице. Во изминатото деноноќие забележан е еден случај на нарушување на полицискиот час.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе