ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПРИЛЕП ОДИ ВО ГРУПНАТА ФАЗА ОД КУПОТ

609
Екипата на суперлигашот РК Прилеп со убедливи 37:25 го совлада прволигашот Астраион. Во салата „Парк“ во Струмица прилепскиот тим доминираше во целиот тек и немаше никакви проблеми. На полувремето беше 18:10. Со оваа победа РК Прилеп има пласман во групната фаза од Купот. Ждрепката ќе ја даде групата од 4 екипи каде ќе биде екипата на тренерот Горан Кузманоски – Таста.
Следниот меч за РК Прилеп е првенствен, на 21 ноември, дома со битолски Еурофарм Пелистер.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе