ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец неславен рекордер …

803

Неславниот рекорд на прилепчанец со иницијали Ѓ.М.се однесува на возење под дејство на алкохол. Сеуште не е надминат македонскиот рекорд поставен пред 7 години, во 2011г. кога прилепчанецот во полицискиот дрегер „дувнал“ неверојатни 4,83 промили алкохол. Неофицијално во светски рамки, се верува дека најмногу пијат Русите, но рекордот го држи Полјак. Неговиот се уште ненадминат светски рекорд датира од 2014 година и изнесува 12,3 промили алкохол.
Истражувањата на РСПСБ покажуваат дека најголем број од сообраќајните незгоди, во кои учествуваат пијани возачи, завршуваат со сериозни и фатални последици. Најголем број од возачите, кои возеле под дејство на алкохол, патувале на кратко растојание до 20 километри.
Затоа, не покажувајте херојство кога сте попиле некоја чашка, повикајте такси или дозволете друг да ве вози!!!

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе