ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПРИЛЕПЧАНИТЕ СЕ НАВИКНУВААТ НА ПРВОЛИГАШКИ ФУДБАЛ

Брегалница – Работнички во Прилеп

243

Денешниот фудбалски натпревар Брегалница – Работнички наместо во Штип ќе се одигра на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп. Станува збор за меч од 26.коло на Првата фудбалска лига, што значи прилепчаните ќе можат да гледаат прволигашки фудбал.

Екипата на прилепска Победа веќе четири години е во второлигашкиот ранг, со амбиции наесен да се врати во прволигашкото друштво. Но, прилепската публика со време се навикнува да ги гледа прволигашките дуели. Есеноска во Прилеп се одигра дуелот Тиквеш – Шкендија (0:0), а денеска од 15 часот е Брегалница – Работнички, шестиот со осмопласираниот на табелата.

Штипскиот тим не може да игра дома поради реновирањето на теренот во Штип, така што и претходниот меч со Ренова (2:2) се одигра настрана, во Скопје.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе