ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

РАКОМЕТАРКИТЕ НА ДЕСПИНА ИГРААТ ДВА МЕЧА ЗА ТРИ ДЕНА

715

Необичен распоред за женската ракометна екипа на прилепска Деспина во првенството од Супер лигата. За три дена има два меча. Вечерва беше првиот во Куманово. Таму, домашниот истоимен тим, актуелен шампион, извојува победа од 30:19 (17:6). Кумановчанките го имаа водството од самиот почеток и нивниот триумф во ниту еден момент не беше загрозен.

 

За прилепската екипа, која има биланс од 2 пораза и 2 победи, важно е да собере сили за наредниот дуел, кој е веќе в сабота, дома, со битолски Феникс.

На табелата со максимални 12 бода водечки се Чаир и Куманово.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе