ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Состојбата со коронавирусот во Прилеп

933

Денеска во општина Прилеп има 4 нови случаи на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 8 лица, информираат од Центарот за јавно здравје. Бројот на активни случаи изнесува 116, од кои 97 се наоѓаат на домашно, а 19 на болничко лекување.Во домашна изолација и самоизолација се наоѓаат 177 лица. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 578.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе