ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Средби на советници и новинари

472

Центар за граѓанска иницијатива во овој период работи на организирање на средби, лице во лице, меѓу советници и новинари во десет општини во државата. На овој настан се сретнуваа советници од општините предводени од нивни претседавачи и новинари и претставници на НВО. На овие средби се разговараше за зацврстување на односите помеѓу советниците и новинарите. Беа презентирани искуства во секоја од општините, а неодамна вакви средби беа организираше во Дебар, Гевгелија и Куманово.

Овие средби , лице во лице, Центар за граѓанска иницијатива ги реализира во рамките на проектот „Јакнење на малцинствата и специфичните групи за промовирање на партиципативната демократија на ниво на заедницата“, кој е поддржан од ifa/Zivik Федерална канцеларија на Сојузна Република Германија.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе