ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Стоп за насилството врз жените (ВИДЕО)

1.483

Кои се акциите за родово базираното насилство кај Роми и други маргинализирани групи? Како може да се делува против родовото насилство?
Кои се превентивните мерки и активности за директна поддршка?
Каде можат да се обратат жените и маргинизираните групи за правна и психолошка помош?
Овие прашања беа дел од разговорот во емисијата „Жешко столче“ емитувана на 3.05.2019 г. Тема проектот„Стоп за насилството врз жените“финансиски поддржан од Германската амбасада Скопје, соговорник Талија Петреска – правен советник во невладината Центар за граѓанска иницијатива –Прилеп.
Кои иницијативи и активности опфаќа проектот „Акција за родово базирано насилство кај Ромите и другите маргинализирани групи“ проследете ја на следниот линк:
https://www.facebook.com/radiopela/videos/1344296175708057/

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе